MR Cihazlı Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, özellikle araç alım satımlarında son derece önemli bir role sahiptir.

Oto ekspertiz, özellikle araç alım satımlarında son derece önemli bir role sahiptir. Araçlardaki problemlerin ortaya çıkarılmasını sağlayan ve potansiyel alıcıları bilgilendiren ekspertizlere başvurulmalıdır. Oto ekspertizler aracın geçmiş kazalarını, mekanizmasındaki problemleri inceleyerek detaylı bir şekilde raporlar.

Ekspertiz işlemleri, sıfır araçlar için uygulanamaz. İkinci el araçlarda uygulanan işlemler, oldukça detaylıdır. Ekspertiz işleminde yedek parçalarda problem görülmesi durumunda orijinal yedek parça temin edilerek problem çözülebilir.

MR cihazlı ekspertiz, gelişmiş teknolojiye sahip özel bir sistemdir. Araçtaki bütün problemleri detaylı bir şekilde analiz etmeyi başaran bu cihaz, özel kamera ve ışıkları ile kontrol sağlar. Yanılma payı bulunmayan %100 doğru raporlama yapan MR cihazlı ekspertiz, işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Aktif ısı dalgalarının kullanıldığı cihaz ile aracın kaporta, boya gibi farklı bölgeleri detaylı olarak analiz edilir. Bu sayede araç satın alırken herhangi bir problem yaşamanız önlenebilir.

MR Cihazlı Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

İkinci el araç alım satımında çığır açan bir teknoloji olan MR cihazı, araç hasarlarını kısa süre içerisinde hatasız şekilde belirler. Özel bir yazılım ile çalışan MR cihazı, hata payına sahip değildir. Flaş ve halojen ışıkları bulunan yeni nesil ekspertiz, aracın kaporta ve boya bölümlerini görüntüleyen hassas kameraları ile hasarları tespit ederek raporlar.

mr-cihaziyla-ekspertiz-nasil-yapilir-1692787009

Aracın tamamını detaylı bir şekilde inceleyen cihaz, araca dair bütün hataları net bir şekilde belirler. Cihaz, kontrol ettiği araçlara özel birer harita oluşturur. Haritanın üzerinde aracın geçmişte aldığı hasarlar ve değişen parçaları gösterilir. Grafik ve renklerden oluşan haritada yer alan hassas verileri inceleyerek araç hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yanılma payı bulunmayan MR cihazı sayesinde sorunsuz bir alışveriş süreci gerçekleştirebilirsiniz.

MR Cihazlı Ekspertiz Ne Kadar Sürer?

İkinci el araçların kontrol edilerek hasar tespitinin yapılmasında son derece önemli bir yere sahip olan MR cihazlı ekspertiz, özel teknolojisi ve hatasız analizi ile dikkat çeker. MR cihazlı ekspertizin sağladığı olanaklar arasında araç kontrol süresinin düşmesi yer alır.

Ekspertiz esnasında araçlarda tespit edilmesi en zor nokta boyadır. MR cihazlı ekspertizlerde özel olarak tasarlanan ışık ve kamera sistemleri boyaya dair detaylı analiz yaparak alıcıları bilgilendirir. İkinci el araçlarda analiz edilen boya, kaporta gibi problemler için oto kuaför hizmetinden yararlanılabilir.
Aracın kapsamlı bir şekilde incelenerek analiz edildiği MR cihazlı oto ekspertiz, son derece kısa bir süre içerisinde işlemin tamamlanmasını sağlar. Uzmanlar tarafından kullanılan cihaz, ortalama 15 dakika içerisinde aracı analiz eder ve inceleme raporunu hazırlar.

MR Cihazlı Ekspertizin Artıları Nelerdir?

İkinci el araçların incelenmesinde kesin sonuç veren MR cihazlı ekspertiz, birçok artıya sahiptir. MR cihazının faydaları arasında aracın lokal boyalı olup olmadığını kesin bir şekilde anlaşılması yer alır. Cihaz, özel teknolojisi sayesinde araç ile ilgili bütün detaylara hakim olur. Kaportada yapılan işlemleri de kesin bir şekilde görebileceğiniz cihaz, ihtimalleri ortadan kaldırır.

Araçların bazı parçaları onarıma uygun değildir. Darbe aldıktan sonra değiştirilmeyen bu parçalar, onarılarak kullanılmaya devam edilir. Ancak onarıma uygun olmamaları nedeniyle görünürde bir problem olmasa da hızla eskiyerek araç ile ilgili problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu parçalar arasında yer alan çamurluk ve panellerin geçmişte hasar alıp almadığını, onarım veya değişim geçirip geçirmediğini öğrenebilirsiniz.

MR cihazlı ekspertiz, zaman tasarrufu yapılmasına da olanak tanır. Oto ekspertizlerde araç denetimi en az birkaç saat sürer. MR cihazlı ekspertiz sayesinde 15 dakika içerisinde işlem tamamlanır ve ihtiyacınız olan bütün bilgilere anında sahip olabilirsiniz.


Whatsapp
Whatsapp