Gerçek SUV deneyimi. | Yeni Tiguan.
Yeni Tiguan
Gücü ve Şıklığı
Bir Araya Getirin
Yeni Tiguan

IQ.LIGHT - HD Matrix

İlham veren aydınlatma.

Far grupları seyahatlerinize ışık tutan teknolojilerdir. Peki ya bu teknolojilerin en yükseği ne farklar getirir? Volkswagen'in yenilikçi IQ.LIGHT - HD Matrix Farları geceleri sadece yolunuzu aydınlatmakla kalmaz, ayrıca size sürüş sırasında destek vererek her seferinde farklı deneyimler yaşatır. Her bir ön farı, birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen 19 binden fazla LED modülüyle, farklı sürüş koşullarına kolayca uyum sağlar ve zengin aydınlatma seçenekleri sunar.Yeni Tiguan'ın uzun farları, trafik işaretlerini daha belirgin bir şekilde görmenize yardımcı olur. Bu özellik sayesinde, otoyollarda yapılan çalışmaların kapattığı şeritler ve değişen trafik koşulları daha kolay fark edilir ve Yeni Tiguan en güvenli şekilde yönlendirilir.Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” özelliğine sahip IQ.LIGHT - HD Matrix Farlar, karşıdan gelen ve önünüzde seyir eden araç sürücülerini rahatsız etmeden daha hassas bir şekilde yolu aydınlatır. Böylece Yeni Tiguan, gece sürüşlerinizde daha güvenli ve konforlu bir deneyim sunar. (O)

Sezgilerinizle kontrol edin.

Dış tasarımı gibi iç mekanı da tamamen güncellenen Tiguan, sürücüsüne yenilikçi ve çığır açan özelliklerle donatılmış, yakınlaşma sensörü ve “Touch Slider” gibi sezgisel kumanda yöntemlerini destekleyen yepyeni bir dijital kokpit sunar.

26 cm (10,25”) genişliğindeki, yüksek çözünürlüklü Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, sürüş ile ilgili önemli bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır. Merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı gibi dokunmatik yüzeylere sahip, fiziksel tuş barındırmayan çok fonksiyonlu deri direksiyonun yanı sıra, 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic” sisteminin de kumandaları tamamen yeni, tamamen sezgisel

Sürüş deneyimini mükemmelleştirmek için

test sürüşü ve bakım hizmetlerimizle sizleri bekliyoruz!

Daha fazla bilgi için
bize ulaşın

Kampanyalar
Kampanyalar
Yeni Volkswagen ile
sınırları zorla!
Yeni Volkswagen modellerimizle sınırları zorlayın! Gelişmiş teknolojisi, şık tasarımı ve güçlü performansı ile yola çıkmaya hazır mısınız?
Card Img
İkinci El Araçlar
Yeni gibi,
fiyatı daha uygun!
İkinci el araçlar, günümüzde birçok insan için en uygun seçenek haline geldi.

Tasarım

  image

İlham veren aydınlatma.

  Yeni Tiguan'ın uzun farları, trafik işaretlerini daha belirgin bir şekilde görmenize yardımcı olur. Bu özellik sayesinde, otoyollarda yapılan çalışmaların kapattığı şeritler ve değişen trafik koşulları daha kolay fark edilir ve Yeni Tiguan en güvenli şekilde yönlendirilir. Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” özelliğine sahip IQ.LIGHT - HD Matrix Farlar, karşıdan gelen ve önünüzde seyir eden araç sürücülerini rahatsız etmeden daha hassas bir şekilde yolu aydınlatır. Böylece Yeni Tiguan, gece sürüşlerinizde daha güvenli ve konforlu bir deneyim sunar.

Geceye iz bırakan dokunuş.

  Yeni Tiguan'ın LED Stop Lambaları, tamamı LED aydınlatma elemanlarından oluşan park, fren, sinyal, geri vites ve arka sis lambası fonksiyonlarıyla şıklığı güvenlikle buluşturur. Dinamik arka sinyaller, 3D animasyonlu fren lambaları ve bu fren lambalarıyla Volkswagen logosu arasında kesintisiz devam eden zarif ışık şeridi arka tasarımı tamamlar. Dikkat çekici LED Stop Lambalarıyla Yeni Tiguan aktif güvenliği ve şıklığı zirveye taşır.

  image

  image

Sınırları aşan ferahlık.

  Neredeyse Yeni Tiguan’ın tavanının tamamını kaplayan Panoramik Açılır Cam Tavan, ön kısımda bulunan cam yüzeyin elektrikli olarak açılabilmesi veya yukarıya doğru kaldırılarak havalandırma pozisyonuna ayarlanabilmesi sayesinde araç içini sağlıklı bir şekilde havalandırabilir ve aynı zamanda gökyüzünün tadını çıkarmanıza olanak tanır. Karartılmış ve UV filtreli Panoramik Açılır Cam Tavan, parlak güneş ışınlarını engellemekte yetersiz kalırsa da endişelenmeyin… Yine elektrikli olarak açılıp kapanabilen gölgelik ile güneş tepedeyken bile en sert ışınların sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

Tarzınızı yansıtan ambiyans.

  Yeni Tiguan’da bulunan ambiyans aydınlatma sayesinde merkezi bilgi eğlence sistemi ekranı üzerinden dokunmatik olarak seçilebilen 30 farklı renk seçeneği arasından dilediğinizi tercih edip, kendiniz için kişiselleştirdiğiniz bir atmosferde seyahat edebilirsiniz. Ön yolcu kabinini boydan boya kateden ve ön kapı kolunun üstünden geçen LED ışık şeridi, ön kapı açma kollarının içinde yer alan arka plan aydınlatması ve ayak bölmesi aydınlatma, gece sürüşlerinde Yeni Tiguan'ınızın içini hoş bir ambiyansla sarar.

  image

Konfor

  image

Premium sınıf ayrıcalığı.

  Spor modundan konfor moduna anında geçmek mi? Yeni Tiguan'daki Sürüş Deneyim Kumandası "Driving Experience Control"e sahipseniz, bu daha kolay olamazdı. Pratik tasarımı sayesinde Yeni Tiguan'da, yalnızca bir buton aracılığıyla Ambiyans Aydınlatmadan müzik çalma düzenine kadar aynı anda çok sayıda ayar kumanda edilebilir. Nasıl mı? Örneğin sakin bir sürüş benimsediyseniz, sizin için önceden hazırlanmış Atmosferlerden (Atmospheres) "Lounge" seçeneğini seçebilir, dingin bir ambiyans aydınlatmaya ve özel olarak uyarlanmış bir ses moduna kolayca geçebilirsiniz.

Parmağınızın ucunda dijital bir deneyim.

  Yeni Tiguan, sürücülerine öncü özellikler sunan iç mekân tasarımıyla dikkat çeker. Tamamen yeni nesil öğelerden oluşan Dijital Kokpit "Digital Cockpit", 10,25" genişliğindeki yüksek çözünürlüklü Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display Pro" ve "Discover Pro" Navigasyon Sisteminden oluşur. Yeni Tiguan ile yolculuğunuz boyunca dilediğiniz bilgileri görmek için seçim sizin! Sadece hızı, motor devrini ve geride bıraktığınız kilometreleri değil, Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display Pro" ekranında müzik, rota, seyahat verileri gibi bilgileri de tercihinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

  image

  image

Bir bakışta, tüm bilgiler.

  Ön camın bir bölümü hızı, sürüş destek sistemlerinden gelen mesajları veya navigasyon talimatlarını gösterebilen bir yansıtma yüzeyi hâline gelir. Yansıtılan bilgiler, ışık doğrudan ön cama vurduğunda bile net bir şekilde okunabilir. Siz yeter ki gözünüzü yoldan ayırmayın! Yeni Tiguan, ihtiyacınız olan tüm bilgileri görüş alanınıza taşır.

Kolay açılır, istediğinizde kapanır.

  Elleriniz doluyken bile bagaj kapağını açıp kapatabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Kolay Açılır/Kapanır Bagaj Kapağı “Easy Open/Close”, sahip olduğu sensörler ile cebinizdeki anahtarı algılar ve sizden komut bekler. Bagajın açılması için tek yapmanız gereken, arka tamponun altına doğru ayağınızı uzatmaktır. Yeni Tiguan'ın devasa yükleme alanına açılan geniş bagaj kapağı elektrikli bir şekilde açılır. Yüklemeyi bitirdiğinizde ise bagaj bölümünden uzaklaşmanız bagaj kapağının otomatik olarak kapanmasını sağlayacaktır.

  image

Teknoloji

  image

Güç ve verimlilik, mükemmel uyum.

  Yeni Tiguan'a güç veren en son jenerasyon 1.5 eTSI 150 PS EVO motor, aynı zamanda değişken emme ve egzoz supap zamanlaması ve 350 bar gibi yüksek bir basınca sahip direkt benzin enjeksiyonu ile donatılmıştır. Bu gelişmiş teknolojiler sayesinde tüm günlük kullanım devir aralıklarında maksimum tork değerlerini kullanıma sunan TSI ve eTSI motorlar, her an hazır bir yüksek çekiş gücünü ve sessiz çalışma karakterini garanti eder.

Akıllı yakıt tüketimi.

  Yeni Tiguan, sürüş sırasında ihtiyaç duyulan motor gücü normalden düşük ise Gelişmiş Aktif Silindir Yönetimi "ACT Plus" aracılığıyla sahip olduğu dört silindirden ikisini devre dışı bırakarak ultra düşük bir tüketim moduna geçer. Peki silindirlerin hepsine, yani başka bir deyişle tam güce ihtiyaç duyulursa ne olur? Devre dışı kalmış silindirler ortalama 11 mili saniye içinde sarsıntısız ve hissedilmeden devreye girer ve istenilen performansı anında sağlar. Gelişmiş Aktif Silindir Yönetimi "ACT Plus" ile Yeni Tiguan ortalama %16 daha az yakıt tüketimi sağlamaktadır.

  image

  image

Kusursuz performans, maksimum konfor.

  Kişisel sürüş deneyimi için Yeni Tiguan, Geliştirilmiş Adaptif Şasi Kontrolü "DCC Pro" ile donatılmıştır. Bu sistem, konfor ile sportiflik arasında mükemmel bir denge sağlar ve Yeni Tiguan'ın sürüş modlarını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilir. Örneğin, "Comfort" modu bozuk yol şartlarında sürüşü belirgin şekilde iyileştirirken, bir tıkla "Spor" moda geçilebilir ve daha dinamik bir sürüş deneyimlenebilir. Geliştirilmiş Adaptif Şasi Kontrolü "DCC Pro", içeriğinde bulunan sensörler sayesinde her bir tekerlek için yolun yüzeyini ve sürüş durumunu saniyenin binde biri hızında analiz eder ve yeni çift valfli amortisörler üzerinden sıkışma ve gerilimi göz açıp kapayıncaya kadar uyarlar.

Her modda benzersiz deneyim.

  Yeni Tiguan'ın Sürüş Profil Seçimi "Driving Profile Selection", tek bir dokunuşla sürüş tarzınıza tam olarak uyacak şekilde otomatik olarak adapte olur. Dijital Kokpit'teki dokunmatik ekran aracılığıyla veya Sürüş Deneyim Kumandası "Driving Experience Control" ile istediğiniz sürüş modunu seçerek motor kontrol ünitesinin davranışlarını, direksiyon sertlik derecesini ve hatta Çift Kavramalı Şanzıman “DSG” vites değişim noktalarını otomatik olarak uyarlayabilirsiniz. Sürüş Profil Seçimi "Driving Profile Selection"ın sunduğu seçenekler ise şu şekildedir: Eco: Yakıt tasarruflu sürüş için ideal Normal: Günlük sürüşler için uygun Sport: Sportif sürüş performansı için uygun motor devri ile Bireysel: Kişisel tercihlerinize göre özelleştirilmiş ayarlar

  image

Güvenlik

  image

Rotanızı oluşturun, sırtınızı yaslayın.

  Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist", son derece pratik bir sürüş destek sistemidir. Monoton ve yorucu sürüş durumlarında, Yeni Tiguan'ın çok fonksiyonlu direksiyonu üzerinde bulunan butonlardan sistemi aktive edebilir, konforlu ve güvenli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. Sistem, içeriğinde barındırdığı radar, sensör ve kameralar yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, direksiyon, gaz ve frenleme kararlarını sürücünün daha önceden belirlediği maksimum hız limitini ve minimum takip mesafesini baz alarak otonom bir şekilde yapar.

Otomatik takip mesafesi, güvenli sürüşler.

  Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", diğer asistan sistemlerini de besleyen gelişmiş bir araç önü radar ile yaklaşık 200 m’lik bir alanı sürekli olarak tarar. Yeni Tiguan'ı önceden ayarlanan hız limitine sabitler¹ ve gerektiğinde önde seyreden araçla aradaki mesafeyi korumak için hızı düşürebilir.² Peki ya yoğun trafikte? Yeni Tiguan, dur-kalk trafiğinde tamamen otomatik olarak fren yapar ve öndeki aracın arkasında önceden ayarlanan mesafeyi koruyarak durur. Öndeki araç yeniden ilerlemeye başladığında, Yeni Tiguan yine otomatik olarak hareket etmeye başlar.

  image

  image

Gözünüz arkada kalmasın.

  Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist”, aracın arkasında bulunan uzun menzilli radar sensörleri sayesinde şerit değiştirme sırasında sürücüyü destekler. Sistem, yolda ilerlerken arkadan hızla yaklaşan veya kör noktada bulunan ve şerit değişikliği durumunda kazaya sebebiyet verebilecek bir aracın varlığını tespit eder. Yeni Tiguan, arkadan gelen araç hangi tarafta ise ilgili tarafın yan aynasında bulunan görsel ikazlar ile sürücüyü uyararak güvenli bir yolculuğu garanti eder.

3, 2, 1. Park.

  Akıllı Park Asistanı "Park Assist Plus" 40 km/s hıza kadar sürekli olarak uygun paralel park yerlerini tarar. 20 km/s hıza kadar ise park için ayrılmış özel alanları da tarar. Bulunan park yerlerinden birine karar verdiğinizde park işlemi başlatılır. Merak etmeyin! Yeni Tiguan park işlemini başlatmak için yönlendirmenizi bekleyecektir. Park manevrası için direksiyon, gaz ve fren kontrolünü tamamen devralan Yeni Tiguan, sürücüye adeta bir yolcu konforu yaşatır.

  image

Whatsapp
Whatsapp