Sürüş keyfini yeniden keşfedin | Taigo
Yeni Taigo
Yenilikçi tasarım,
sınırsız heyecan
Yeni Taigo

Karşınızda, Yeni Taigo.

Yeni Taigo, sadece tarzını değil aynı zamanda karakterini de cesurca sergileyenler ve her gün sıra dışı olanı bulanlar için tasarlandı. Volkswagen’in ilk SUV Coupé modeli Yeni Taigo, arkaya doğru alçalan tavan hattının her açıdan vurgulandığı etkileyici ve sportif tasarımı ile tüm bakışları üzerine çekerken, gelişmiş teknolojik özellikleriyle de bir SUV’dan beklenenleri fazlasıyla sunuyor. Güçlü motorlar, zengin donanımlar ve yepyeni renk seçenekleriyle Yeni Taigo, her gün için sıra dışı.

IQ Light ile dinamik bir görünüm

Yeni Taigo, Volkswagen’in en üst düzey modellerinde kullanılan ultra yüksek teknolojili bir aydınlatma sistemine sahiptir. Önde, elektronik kontrol ünitesi tarafından yapay zeka algoritmalarıyla yönetilen IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde destekler. Sistem donanımında bulunan çok sayıda bağımsız LED modül, sürüş, hava ve yol durumuna bağlı olarak bağımsız şekilde hareket eder ve her koşulda en ideal aydınlatmayı garanti altına alır.

Yeni Taigo’nun arkasında ise, tıpkı öndeki gibi Volkswagen logosuna kadar uzanan LED ışık şeridi ile bütünleşik, koyulaştırılmış spor IQ. LIGHT stop lambaları görev yapar. Tamamı LED aydınlatmalara sahip park, fren, sinyal, geri vites ve sis lambaları ile modern ve işlevsel bu stop lambaları, aynı zamanda modern Volkswagen’lerin yeni tasarım felsefesini ortaya koyar.

Sürüş deneyimini mükemmelleştirmek için

test sürüşü ve bakım hizmetlerimizle sizleri bekliyoruz!

Daha fazla bilgi için
bize ulaşın

Kampanyalar
Kampanyalar
Yeni Volkswagen ile
sınırları zorla!
Yeni Volkswagen modellerimizle sınırları zorlayın! Gelişmiş teknolojisi, şık tasarımı ve güçlü performansı ile yola çıkmaya hazır mısınız?
Card Img
İkinci El Araçlar
Yeni gibi,
fiyatı daha uygun!
İkinci el araçlar, günümüzde birçok insan için en uygun seçenek haline geldi.

Tasarım

 • IQ Light

  IQ Light ile dinamik bir görünüm

  Yeni Taigo, Volkswagen’in en üst düzey modellerinde kullanılan ultra yüksek teknolojili bir aydınlatma sistemine sahiptir. Önde, elektronik kontrol ünitesi tarafından yapay zeka algoritmalarıyla yönetilen IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde destekler. Sistem donanımında bulunan çok sayıda bağımsız LED modül, sürüş, hava ve yol durumuna bağlı olarak bağımsız şekilde hareket eder ve her koşulda en ideal aydınlatmayı garanti altına alır.

  Yeni Taigo’nun arkasında ise, tıpkı öndeki gibi Volkswagen logosuna kadar uzanan LED ışık şeridi ile bütünleşik, koyulaştırılmış spor IQ. LIGHT stop lambaları görev yapar. Tamamı LED aydınlatmalara sahip park, fren, sinyal, geri vites ve sis lambaları ile modern ve işlevsel bu stop lambaları, aynı zamanda modern Volkswagen’lerin yeni tasarım felsefesini ortaya koyar.

  image-451-1686823404

 • Coupe SUV

  Her yönüyle etkileyici.

  Yeni Taigo’nun bu denli sportif ve modern görünmesini sağlayan özelliklerinden biri karakteristik ön tasarımı. Volkswagen logosuna kadar uzanan dekoratif LED ışık şeritleriyle birlikte tüm ön kısma hakim olan aydınlatma sistemleri, IQ.LIGHT – LED Matrix farlar ve ön tamponda yer alan dikey sis farları ile tüm bakışları üstüne çeker.

  Arkaya doğru alçalan coupé formlu tavan hattı ve spor otomobillerdeki gibi dar tasarımlı arka cam, modern ve kendine özgü stop lambaları ile birleşerek Yeni Taigo’nun sportif dinamizmini vurgular. Arka tasarım, geniş ve güçlü tampona entegre edilmiş, boydan boya uzanan reflektörler, parlak siyah yüzeyler ve entegre egzoz dekorlarıyla tamamlanır.

  yeni-taigo-1686824634

 • Panoramik Açılır Cam Tavan

  Sınırsız gökyüzü, sınırsız heyecan.

  Yeni Taigo’nun tüm tavan genişliği boyunca uzanan devasa bir cam panel ile elektrikli olarak açılabilen panoramik açılır cam tavanı, başlı başına göz alıcı bir özellik. Daha da inanılmaz olan ise başınızın üzerinde uzanan gökyüzünün sınırsız görüntüsü. Ayrıca, istediğiniz kadar güneş ışığı ve temiz hava…

  Bunun için Yeni Taigo’nun panoramik açılır cam tavanı, havalandırma konumunda yukarı kaldırılabilir veya tamamen açılabilir; ne kadar istediğinize siz karar verin. Güneşin etkisini arttırdığı zamanlarda ise merak etmeyin! UV filtreli renkli cam ve yüksek kaliteli güneşlik imdadınıza koşar.

  taigo-cam-tavan-1686823505

 • Ambiyans Aydınlatma

  Modunuza en uygun aydınlatma

  Geceleri Yeni Taigo’nun içinde yolculuk etmek bir başka güzel. Sol ön kapıdan başlayıp, ön yolcu kabinini boydan boya kat eden ve ön yolcu kapısında sona eren LED ışık şeridi ve ön kapı açma kollarının içinde yer alan arka plan aydınlatması, gece sürüşlerinde Yeni Taigo’nun içini hoş bir ambiyansla sarar.

  Ayrıca kapı içlerinde ve dashboard’da kullanılan şık dekoratif kaplamalar, tavan ünitesinden yayılan dolaylı aydınlatmanın kullanımıyla bu ambiyansa katkıda bulunur. Ayrıca ön ve arka LED tavan aydınlatmaları ve okuma lambaları ile LED ayak bölgesi aydınlatması, Yeni Taigo’ya adım attığınız anda sizi etkisi altına alır.

  image-452-1686825163

 • Black Style Paketi

  Siyahın şıklığı, sportif tasarımla buluştu.

  R-Line donanım seviyesi için sunulan “Black Style” paketi, siyahın büyüsüne kapılanlar için ideal bir seçenek.
  Yeni Taigo’nun “Black Style” paketi, 18″ “Misano” alüminyum alaşımlı jantlar, siyah yan ayna kapakları ve daha çok siyah detayla belirginleştirilmiş radyatör ızgara şeritleri ile aracınızın gece kadar siyah görünmesini sağlar. Koyulaştırılmış arka ve arka yan camlar, “Black Style” paketinin sportif görünümünü tamamlar.

   

Konfor

 • Dijital Kokpit

  Bir bakışla tüm detaylar karşınızda

  Yoldayken sürüş, performans ve güvenlik ile ilgili verileri takip etmek gerekir. Yeni Taigo’nın Dijital Kokpit’inde yer alan 8” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit” hız göstergesi, devir saati, ikaz lambaları ve diğer temel içerikleri, 8” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekrana yansıtır.

  Daha üst donanımlarda bulunan 10,25” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit Pro”, kişisel ihtiyaç ve beklentilerinize göre ekranı ayarlamanıza imkân verir. Temel sürüş verilerinin yanı sıra örneğin, sürüş destek sistemlerinin tümünü çekici grafikler ve animasyonlarla ekrana taşıyabilir veya navigasyon haritası ile medya ekranının bir birleşimini görüntülemeyi seçebilirsiniz.

  vw-taigo-1686830379

 • Mobil Bağlantı Arayüzü: AppConnect

  Favori uygulamalarınız Yeni Taigo'da!

  Akıllı telefon uygulamalarınızı aracınızda güvenli ve rahat bir şekilde kullanmak ister misiniz? Mobil Bağlantı Arayüzü “App-Connect” sayesinde, Yeni Taigo’da bunu yapmak çok kolay. Mobil Bağlantı Arayüzü “App-Connect”, seçilen uygulamaları ve içeriği doğrudan aracınızda rahatça kullanmanızı sağlar. Böylece müziklere, haberlere, haritalara, sesli kitaplara ve daha birçok sertifikalı uygulamaya erişiminiz inanılmaz derecede kolaylaşır.

  Volkswagen, güncel akıllı telefonlara bağlanmak için üç arabirim sunar: Apple CarPlay®, Android Auto® ve MirrorLink®. Apple CarPlay® kapsamında akıllı telefon uyumluluğuna ilişkin bilgi almak için https://www.apple.com/tr/ios/carplay/ adresini, Android Auto®’ya ilişkin bilgi almak için https://www.android.com/intl/tr_tr/auto/ adresini, MirrorLink®’e ilişkin bilgi almak için ise https://mirrorlink.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

  taigo-ic-dizayn-1686830494

 • Climatronic

  Tek dokunuşla doğru iklimlendirme.

  Yeni Taigo’da görev yapan ve sezgisel kontrollerle zenginleştirilmiş 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic”, sürücü ve yolcuların konforlu bir şekilde yolculuk etmesine olanak sağlar.

  “Touch Slider” dokunmatik kontrollerle sürücü, ön yolcu ve arka yolcu bölümlerinin sıcaklıkları birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilir. Üstelik sistemin sahip olduğu teknoloji bundan daha fazlasını da yapar; sürüş hızınız ne kadar düşükse klima o kadar sessiz çalışır. Ön cam silecekleri çalıştırıldığında veya araç geri vitese geçtiğinde sistem otomatik olarak iç hava sirkülasyon moduna geçer ve tüm istenmeyen kokuları iç mekandan uzak tutar.

 • Kablosuz Şarj

  Şarj kablosu mu? O da ne?

  Dışarıdayken akıllı telefonunuzun şarjı biterse diye yanınızda her zaman bir şarj kablosu mu var? Yeni Taigo’da buna gerek yok.

  Ekstra enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda, akıllı telefonunuzu ön saklama bölmesine yerleştirerek telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebilirsiniz. Elbette bunun için akıllı telefonunuzun Qi standardını desteklediğinden, ya da başka bir deyişle kablosuz şarj özelliğinin bulunduğundan emin olmanız yeterli!

 • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma

  Yeni Taigo. Tek dokunuşta.

  Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi “Keyless Access”, sunduğu otomatik açma, kilitleme ve çalıştırma özellikleriyle yüksek bir kullanım konforu sunar. Bu sayede araç anahtarı, Yeni Taigo’nun yaklaşık 1,5 metre yakınına geldiği anda kapı kollarında bulunan yaklaşma sensörleri tarafından algılanır ve tüm kilitler tek dokunuşla otomatik olarak açılır.

  Ayrıca anahtar Yeni Taigo’nun içindeyse, “Start” düğmesi üzerinden araç kolaylıkla çalıştırılabilir. Sürüş sona erdiğinde ise Yeni Taigo’yu güvenliğe almak için kapı kollarında yer alan dokunmatik yüzeye basmak yeterlidir.

   

Teknoloji

 • TSI Motor

  Esnek, verimli ve güçlü.

  Yeni Taigo gibi bir Coupé SUV’de kullanılan motorlardan yüksek performans beklenir. Peki ya verimlilik?..

  Yeni Taigo’nun 1.0 ve 1.5 litre hacimli TSI motorları güçlü oldukları kadar ekonomiktirler de. Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon anlamına gelen “TSI” teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen’in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir. Gerçek sürüş keyfi ve dizelleri bile aratmayan verimlilik için TSI, en doğru seçenektir.

  vw-taigo-alvin-1686830631

 • Aktif Silindir Yönetimi "ACT"

  Kapatın ve yakıttan tasarruf edin.

  Azı karar, çoğu zarar. Kulağa garip gelebilir ancak bu, Aktif Silindir Yönetimi “ACT” için tam olarak doğru bir yaklaşım..

  Yeni Taigo’nun 1.5 TSI motor seçeneğinde bulunan Aktif Silindir Yönetimi “ACT”, nispeten düşük bir motor gücüne ihtiyacınız olduğunda, sahip olduğu dört silindirden ikisini devreden çıkararak ultra düşük tüketim moduna geçer. Merak edilen soru; “ihtiyaç halinde” ne olacağıdır… Cevap; ortalama 11 milisaniye içinde ilgili silindirler sarsıntısız ve hissedilmeden devreye girer şeklinde olacaktır. Yeni Taigo, bu sayede ortalama %16 daha düşük bir yakıt tüketimi elde edebilmektedir.

 • Çift Kavramalı Şanzıman "DSG"

  Devrim niteliğinde bir şanzıman sistemi.

  Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek yakıt tüketimi, yüksek ağırlık, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemi ile Yeni Taigo, manuel vitesli modellerden bile daha yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve daha çevreci.

  Üstün mekatronik sistemi sayesinde Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, birkaç milisaniyede bir üst vitese geçer ve bu sayede sarsıntı, hızlanmada kesinti ve güç kaybının tamamen önüne geçer. Volkswagen’in motor sporlarında elde ettiği deneyimin bu mühendislik harikası ürünü, etkili performans, düşük yakıt tüketimi ve üstün sürüş keyfi için hizmetinizde.

  image-452-1686903458

   

 • Sürüş Profil Resmi "Driving Profile Selection"

  Bir Coupé SUV, sayısız karakter.

  Sürüş Profil Seçimi “Driving Profile Selection” sayesinde Yeni Taigo’yu sürüş tarzınıza tam olarak uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Dijital Kokpit’te bulunan bilgi ve eğlence sisteminin dokunmatik ekranından gerekli sürüş modu seçilerek motor, direksiyon ve hatta vites geçiş noktalarının otomatik olarak uyarlanması sağlanır. Ayrıca, Elektronik Diferansiyel Kilidi “EDL”, önden çekişli otomobillerde hızlı virajlarda yaşanan önden kaymayı (understeer) telafi eden sınırlı kaydırmalı diferansiyel görevi görür. Tümü tam anlamıyla otomatik ve son derece konforlu!

  • Eco: Yakıt tasarruflu sürüş
  • Normal: A noktasından B noktasına, günlük güzergâhlar
  • Sport: Uygun motor devri ile sportif sürüş performansı
  • Bireysel: Kişiselleştirilmiş ayarlar

   

Güvenlik

 • Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist"

  Her zaman doğru yolda.

  YenYarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, son derece gelişmiş bir sürüş destek sistemidir. Monoton ve yorucu sürüş durumlarında sistem, içeriğinde barındırdığı radar, sensör ve kameralar yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, direksiyon, gaz ve frenleme kararlarını otonom bir şekilde vererek önde seyreden araç ile takip mesafesini korur ve gerektiğinde kontrollü bir şekilde şerit değiştirebilir.

  Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, özellikle otoyollarda önünüzdeki araçla mesafeyi hesaba katarak şeridinizi ve hızınızı korumanıza yardımcı olur, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizin artırır.

  Sistemin kabiliyetleri dahilinde. Sürücü her zaman destek sistemlerini kapatma konusunda hazırlıklı olmalı ve aracı dikkatli bir şekilde kullanma sorumluluğunu göz ardı etmemelidir.

  taigo-12-1686903808

 • Adaptif Hız Sabitleyici "ACC"
 • Otomatik ve güvenli takip mesafesi.

  Adaptif Hız Sabitleyici “ACC”, önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece uzun yolculuklarda sürücünün üzerine binen yük azalır, güvenlik ve konfor azami düzeyde artar. Bu sistem sayesinde ayrıca, dur-kalk trafikte ilerlerken Yeni Taigo tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar.

  1 Maksimum 210 km/s hıza kadar.
  2 Hız limitleri dahilinde.

   

 • Park Asistanı "Park Assist"

  Park etmek artık çocuk oyuncağı.

  Park Asistanı “Park Assist” ile Yeni Taigo, uygun park alanına ideal çizgide park edebilmek için direksiyon kontrolünü tamamen devralır! Size sadece gaz ve fren pedallarını kontrol etmek ve çevreye göz atmak kalır.

  Ultrasonik sensörler park yerini tarar (maks. 40 km/s hıza kadar).
  Paralel park yapılırken aracın uzunluğu + 80 cm’lik bir manevra alanı yeterlidir. Park alanından çıkılırken ise önde ve arkada 25 cm’lik boşluk olması gerekmektedir.
  Dikey park yapılırken önde ve arkada 35 cm’lik boşluk olması gerekmektedir.

   

 • Kör Nokta Uyarı Sistemi "Blind Spot Detecation"

  Koruyucu meleğiniz.

  Kör Nokta Uyarı Sistemi “Blind Spot Detection”, yan aynada bulunan LED ikaz lambaları aracılığıyla sizi kör noktanızdaki araçlara karşı uyarır1. Bu ikaz lambaları, uyarıya rağmen şerit değiştirmek için sinyal verdiğinizde daha fazla dikkat çekmek için yanıp sönmeye başlar. Bu fonksiyon, 15 km/s hızdan itibaren çalışmaya başlar ve Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert” ile birlikte gelir.

  Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert”, bir park alanından geri geri çıkarken başka bir aracın yaklaşıp yaklaşmadığını tespit eder ve sizi sesli bir ikaz ile uyarır. Bu uyarıya uymazsanız sistem, otonom frenleme ile olası bir çarpışmayı önleyebilir.1

  1 Sistem sınırlamaları dahilinde.

Whatsapp
Whatsapp